fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

“Do t’ju ​​ther të gjithëve në shtëpi”, një gostivaras iu është kërcënuar gruas dhe fëmijëve të tij

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka iniciuar procedurë kundër një personi për të cilin ekziston dyshimi i bazuar se ka kryer veprën penale të tejzgjatur – Rrezikim të sigurisë.

“Prokuroria po vepron me kallëzim penal kundër 43-vjeçarit nga Gostivari, i cili në disa raste me telefonata dhe mesazhe SMS ka kërcënuar vajzën e tij dhe bashkëshorten me të cilën nuk kanë jetuar së bashku për një kohë. Më 8 mars, ai personalisht doli para banesës ku ndodheshin bashkëshortja dhe tre fëmijët, i ra në telefon dhe pas një debati të shkurtër kërcënoi se “do të thereshin të gjithë në shtëpi”. Policët, duke kontrolluar kërcënimet e raportuara, kanë konstatuar se i dyshuari paraprakisht është raportuar për disa vepra penale, ndër të cilat rrezikimi i sigurisë dhe lëndimi trupor nga dhuna në familje, andaj ndaj të lënduarve ka kërcënime serioze”, thuhet në deklaratën e Prokurorisë.

I dyshuari është privuar nga liria, ndërsa prokurori publik kompetent në Gjykatën Themelore në Gostivar ka dorëzuar propozim për caktimin e masës së paraburgimit për shkak të rrezikut që i njëjti të ikë ose ta përsërisë veprën penale.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена