fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Një grua e vrarë me thikë në Vrutok, po kërkohet për autorin

Botuar

  • македонски јазик

Prokurori publik nga Prokuroria Themelore Publike në Gostivar ka kryer mbikëqyrje në vend në një shtëpi familjare në fshatin Vrutok, ku dje është gjetur trupi i pajetë i një gruaje me disa plagë nga thika.

“Bëhet fjalë për një grua me origjinë nga Republika e Shqipërisë, e lindur në vitin 1967, e martuar dhe banuese në Vrutok. Sipas informacioneve fillestare, vdekja e gruas ka ndodhur rreth 24-48 orë para zbulimit të saj. Prokurori publik ka lëshuar disa urdhëra për mbledhjen dhe ekspertimin e gjurmëve të gjetura në vendngjarje, si dhe për obduksion të të ndjerës. Gjurmët e para tregojnë se vdekja është e dhunshme dhe autori është në kërkim”, tha prokuroria.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена