Na ndiqni në:

Maqedoni

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndalesa nëpër rrugë të thata

Botuar

  • македонски јазик

Intenziteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë rretheve të qyteteve është mesatar. Në kalimet kufitare nga ana maqedonase, nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

AMSM rekomandon shpejtësi të përshtatur të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur të komunikacionit dhe drejtim i kujdesshëm me automjetet, veçanërisht në rrugët nëpër luginat, luginat lumore dhe grykat, ku ka mundësi nga paraqitja e rrëshqitjes së dheut. Kjo veçanërisht ju referohet seksioneve Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Viadukt Trejd njofton se nga 24.08.2021 në periudhën nga ora 10:00 deri në ora 16:00, do të vlejë ndryshim kohor i regjimit të komunikacionit në kohëzgjatje prej 45-60 ditë, me mbyllje të plotë të seksionit gjatë zhvillimit të aktiviteteve ndërtimore – asfaltim të Rrugës rajonale P1202, seksioni Mavrovi Anovi-Zhirovnicë (prej branës)

Në drejtimin rrugor A2 Kërçovë-Ohër, për shkak të aktiviteteve ndërtimore në më shumë seksione, komunikacioni do të zhvillohet me devijime. Është i vendosur sinjalizimi i veçantë i komunikacionit dhe prandaj rekomandojmë respektim të rreptë të së njëjtës dhe shpejtësi të përshtatur të lëvizjes.

Nga 28.09.2020 g. GD Granit filloi me performancë rehabilitimi të rrugës rajonale P1303, seksioni Kërçovë-Makedonski Brod, me gjatësi të përgjithshme prej 26 km. Afati për mbarimin e objektit është 31.07.2021. Do të zhvillohen seksion pas seksioni në gjatësi prej 1km. Komunikacioni gjatë zhvillimit të punëve do të realizohet me një lentë trafiku, dhe do të rregullohet me lëshimin e veturave në mënyrë të koordinuar me flamuj.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!