Na ndiqni në:

Maqedoni

Trafiku zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të thata

Botuar

  • македонски јазик

Trafiku në rrugët shtetërore zhvillohet ps ndalesa, nëpër rrugë kryesisht të thata. Intensiteti jashtë mjediseve të qytetit është mesatar, kurse në kalimet kufitare nga ana maqedonase, nuk ka ndalesa më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti.

AMSM rekomandon shpejtësi të përshtatur të lëvizjes, respektim të sinjalizimit të vendosur të trafikut dhe drejtim të kujdesshëm me veturat, veçanërisht në rrugët nëpër luginat, luginat lumore dhe grykat, ku ka mundësi për paraqitje të rrëshqitjes së dheut. Kjo veçanërisht ju referohet rrugëve Katllanovë-Veles, Mavrovë-Dibër-Strugë, Vinicë-Berovë dhe Koçan-Dellçevë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!