Na ndiqni në:

Gostivari

Spasovski në vizitë të Repartit policor të rinovuar në Rostush

Botuar

  • македонски јазик

Ministri për punë të brendshme Oliver Spasovski sot ishte në vizitë të Repartit policor Rostush, ku janë mbaruar punët ndërtimore për sanimin dhe rikonstruimin e objektit.

“Me bashkëpunëtorët e mi dhe kryetarin e Komunës Mavrovo Rostushe, duke e ndjekur praktikën e komunikimit të drejtpërdrejtë dhe inspektimit si në punë, ashtu edhe në kapacitetet materiale teknike të të gjithë njësive organizative pranë MPB, kishim mundësinë jo vetëm të informohemi për të gjitha aktivitetet e vazhdueshme të kësaj njësie organizative pranë SPB Tetovë, por edhe t’i konstatojmë punët e mbaruara për rikonstruimin e Repartit policor Rostush. Veçanërisht më gëzon fakti se kolegët RP Rostush fitojnë  kushte materiale- teknike të cilat në tërësi do t’i kënaqin nevojat e funksionalitetit profesional, që është gjithashtu angazhim dhe praktikë e jona që e zbatojmë sipas planit gati katër vite rradhazi në kontinuitet. Edhe më parë në një numër rastesh kam vënë në dukje por edhe tash do përsëris se për ne si udhëheqësi aktuale të ministrisë së punëve të brendshme është prioritet,së bashku me proceset e gjëra të reformës në segmentin e sigurisë, vazhdimisht t’i avancojmë dhe ti përmirësojmë kushtet profesionale, sociale, teknike për punë të efektivëve të policisë me çka, jemi të bindur, dukshëm do të përmirësohet efikasiteti dhe kualiteti i punës policore”, theksoi Spasovski.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Do ti heqim kazinot nga qendra, Gostivari do të jetë qytet i familjeve të lumtura

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

E lënduar një e mitur në fatkeqësi në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!