Na ndiqni në:

Lajme

Sërbia do të vaksinojë fëmijë nga 12 deri 15 vjeç me “Fajzer”

Botuar

  • македонски јазик

Agjensioni sërb për ilaçe dha dritë jeshile për përdorimin e vaksinës kundër kivit të Fajzerit për fëmijë nga 12 deri 15 vjeç.

Mediumet e atjeshëm lajmërojnë se Agjensioni për ilaçe dhe ndihmëse mjekësore të Sërbisë ka konfirmuar se janë plotësuar të gjitha kushtet ligjore dhe kriteret profesionale të lidhura me sigurinë dhe efikasitetin e vaksinës. Shtohet se anëtarët e Komisionit për ilaçe, ekspertë eminentë nga fusha e farmacisë dhe mjekësisë, i kanë shqyrtuar të gjitha materialet para se të sillet vendimi në mbledhjen e sotshme të jashtëzakonshme. Me mbarimin e procedurës për miratim, do të fillojnë aktivitetet e institucioneve tjera përkatëse, komisionet profesionale dhe organet përgjegjëse për imunizimi, por edhe nga fusha e pediatrisë, me qëllim të përmbushen kushtet e nevojshme dhe të definohen kriteret plotësuese para se realisht të fillojë imunizimi i fëmijëve nga kovidi 19.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!