fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Pendarovski takohet me Erdogan Saraç, kryetar i Lëvizjes për Bashkim Kombëtar të Turqve

Botuar

  • македонски јазик

Presidenti Stevo Pendarovski priti Erdogan Saraç, kryetar i Lëvizjes për Bashkim Kombëtar të Turqve.

Sipas kabinetit të Pendarovskit, në takim është biseduar për pozitën e pjesëtarëve të bashkësisë etnike turke në vend dhe për përpjekjet dhe kontributin e tyre në zhvillimin dhe përparimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

  • Pjesëtarët e bashkësisë etnike turke në Maqedoninë e Veriut, së bashku me bashkësitë tjera etnike, japin një kontribut aktiv në ndërtimin e një shoqërie të barabartë, të qëndrueshme dhe të begatë. Në takim u diskutua edhe për marrëdhëniet me Republikën e Turqisë, e cila është mike e vjetër dhe partnere strategjike e Republikës së Maqedonisë së Veriut, thuhet në deklaratë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена