Na ndiqni në:

Gostivari

Ftohtë, shi, por edhe borë në javën e re të punës

Botuar

  • македонски јазик

Dhjetori vazhdon me mot të ftohtë dhe reshje shiu e bore. Sipas parashikimeve meteorologjike, moti sot (e hënë) do të jetë i vranët me reshje shiu, kurse në vendet më të larta me borë. Më shumë reshje shiu priten pasdite dhe gjatë natës. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 2 deri në 8 gradë. Për shkak të zbritjes së masës ajrore të ftohtë nga veriu, në fund të ditës reshjet do të kthehen në borë dhe në vendet më të larta, përveç maleve.

Nesër (e martë) do të mbajë mot i vranët me reshje shiu, male dhe vende më të larta bore. Reshjet do të jenë më të dendura në pjesët lindore të vendit. Mbulesa e borës në male do të rritet, ndërsa në vendet më të larta do të formohet e re si dhe në disa vende më të ulëta. Do të fryjë erë e fortë nga veriu. Temperaturat do të pësojnë rënie dhe do të lëvizin nga -2 deri në 3 gradë.

Të mërkurën dhe të enjten pritet mot kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 8 gradë. Destabilizimi dhe kushtet e reshjeve do të ndodhin mbrëmjen e së enjtes. Reshjet do të vazhdojnë edhe të premten, ku do të ketë ngrohje të lehtë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена