fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Ftohtë dhe shi në ditët e javës së re të punës

Botuar

  • македонски јазик

Temperatura më e ulët në vend mëngjesin e sotëm është matur në Kodrën e Diellit -9 dhe në Mavrovi Anovi -7. Në Mavrovë Anovi ka rënë më së shumti borë 61 centimetra, në Krushevë mbulesa e borës është 56, në Gjurishtë 36, në Pozaranë 34 dhe në Manastir 7 centimetra.

Më së shumti shi në 24 orët e kaluara ka rënë në Dojran 7 litra për metër katror, ​​pastaj në Tetovë 6, Shtip dhe Pozharanë 5, kurse më së paku në Shkup – Petrovec, Kodrën e Diellit, Manastir dhe Prilep – 1 litër.

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm i vranët dhe i ftohtë, kryesisht në pjesët perëndimore dhe në skajet juglindore me reshje kryesisht bore. Në Povardarie do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura maksimale në rajonin e Gostivarit do të arrijë deri në 5 gradë.

Mot me vranësira me reshje shiu pritet në ditët në vijim të javës së re të punës deri të premten, kur meteorologët parashikojnë borë me intensitet më të ulët. Temperaturat do të jenë nën mesataren për këtë periudhë të vitit.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена