Na ndiqni në:

Gostivari

Vala e ftohtë vazhdon

Botuar

  • македонски јазик

Moti sot do të jetë i kthjellët dhe shumë i ftohtë, me diell gjatë ditës me vranësira të vogla lokale. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 2 deri në 9 gradë.

Mëngjesi më i ftohtë është në Berovë me -13 gradë. Në Kriva Pallankë, Mavrovë dhe Kodrën e Diellit janë matur -11, në Shkup, Manastir dhe Dibër -10, në Shtip, Demir Kapi dhe Krushevë -9, Kumanovë, Tetovë, Prilep dhe Strumicë -8, Ohër -6, Gjevgjeli -5 dhe në Dojran -2.

Mbulesa më e lartë e borës është në Kodrën e Diellit 43 centimetra, në Mavrovë është 38 dhe në Krushevë tetë, njofton IPHM.

Në rajonin e Gostivarit temperatura e mëngjesit ka rënë deri në -8, temperatura maksimale ditore do të arrijë deri në 4 gradë.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена