Na ndiqni në:

Maqedoni

Dasmat dhe festimet tjera mund të evidentohen në regjistrin e Odës së pavarur hotelierike

Botuar

  • македонски јазик

Oda e pavarur hotelierike përgaditi  regjistrin e vet të dasmave, ahengjeve dhe festimeve, në të cilin hotelierët mund t’i paraqesin dhe evidentojnë ahengjet në përputhje me kërkesat e pikës 7 nga protokollet për organizimin e ngjarjeve të tilla.

“Me qëllim që të dilet në ndihmë të të gjithë thirrjeve telefonike dhe letrave për nevojë të hotelierëve t’i regjistrojnë dhe paraqesin ahengjet Oda e pavarur hotelierike formoi regjistrin e vet të dasmave/ahengjeve dhe festimeve të cilin e vendos në shërbim të të gjithë hotelierëve dhe objekteve hotelierike si dhe institucioneve shtetërore, odave, shoqatave duke u mundësuar të gjithëve pa shtesë plotësuese t’i paraqesin gjegjësisht t’i evidentojnë ahengjet e tyre. Për çdo paraqitje në afat prej 24 orësh hotelierët fitojnë vërtetim elektronik të rregullt se në përputhje me pikën 7 kanë kryer paraqitje dhe regjistrim në ” oda hotelierike që udhëheq regjistrin e dasmave, ahengjeve dhe festimeve të tjera”, ” lajmëruan nga NUK.

Vetëm për këtë vikend nga sjellja e protokolleve të para për organizimin e ahengjeve janë organizuar më shumë se 100 dasma, festime, ditëlindje, dhe ngjajshëm.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!