Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Taravari: Do t’a bëjmë Gostivarin qytet turistik katër sezonal

Botuar

  • македонски јазик

Kandidati për mandat të dytë për kryetar për Komunën e Gostivarit nga Aleanca për Shqiptarët/Alternativa, Arben Taravari duke u kujtuar në projektet kapitale, të parashikuara në programin me të cilin shfaqet në zgjedhjet, thekson se me ekipin e tij kanë për qëllim Gostivarin t’a shndërrojnë në qendër moderne të zhvilluar turistike.

“Në Programin tonë, që është e disponueshme në gjuhën shqipe, maqedone dhe turke kemi më shumë investime të cilat janë të rëndësishme për Gostivarin. Programi jonë është i quajtur Transformimi i Gostivarit. Do të dëshironim Gostivarin t’a bëjmë qytet turistik katër sezonal në të cilin do të na vijnë turistë, do t’a vizitojnë gjatë gjithë vitit. Një nga projektet që shkojnë për atë qëllim është Akua parku, për të cilin fizibiliti studimi është veçmë i gatshëm dhe vetëm duhet të bëhet shpallje të shohim cila firmë do të hyjë në partneritet privat-publik me komunën”, tha Taravari.

Në mes tjerash ai lajmëroi edhe angazhim për zhvendosje të deponisë Rusino. “Investimet në shkollat dhe infrastruktura do të vazhdojnë, njëlloj si synimi ynë për transparencë në nivel m të lartë. Do të angazhohemi për zhvendosje të deponisë Rusino, me të vërtetë nuk ka zgjidhje tjetër, vetëm të hiqet deponia. Do t’a përmendja edhe fillimin me punë të Qendrës bashkëkohore për autizëm në vendin tonë. Kurse eventualisht nëse në mandatin e ardh i fitojmë edhe ingerencat e shëndetësisë primare, të jenë nën kapelën e komunës, do të ketë hapa të mëdha në përparimin e kësaj fushe”, nënvizoi Taravari.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20215 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!