Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Botuar

  • македонски јазик

“Kudo që shkoj ju them qytetarëve votoni ashtu siç ju thonë zemra dhe shpirti. Ju, njerëzit e Çajles çdoherë na e keni dhënë mbështetjen, pas kemi qëllime të pastra, nijet të pastër, nuk bëjmë hile, punojmë ashtu si dijmë, aq sa mundemi.”, theksoi në tubimin parazgjedhor mbrëmë në Çajlen e Gostivarit, kandidati për mandat të dytë nga ASH/A, Arben Taravari. Në fjalimin e tij,në mes të tjerave përmendi projekte të realizuara nga komuna, dhe tha se votën e qytetarëve e kërkojnë me atë që e kanë punuar, e jo me kërcënime dhe kanosje.

“Bëmë kanalizim në Turçan të Vogël, Turçan të Madh, Zdunjë, Banjicë të epërme, në Çajlë mbarojmë me kanalizimin, në Mllaki filluam të bëjmë kanalizim, ujësjellës kemi ndërruar gypat e azbestit në gjatësi prej rreth 60 km, kemi bërë 40 km asfalt në qytet, 5 çerdhe të reja, 10 shkolla të renovuara, 3 qendra rinore të cilat shërbejnë si inkubator për ekonomi, e përgatisim zonën industriale ku duhet të investohet, ku për shkak të pandemisë ishin ndaluar investimet të cilat ishin planifikuar. Kështu që dalim faqebardhë, kudo që shkojmë na mirëpresin njerëzit, kudo që të trokasim jemi të mirëseardhur, asnjërit nuk i jemi kanos ose t’a kërcënojmë. Një ditë, më erdhi një njeri në zyrë dhe më tha Nevzati i ka ofruar kaq para, a do të më ofrosh edhe ti, i thash jo, unë nuk blej vota, ju që e shitni votën tuaj dhe ardhmërinë e familjes tuaj, të fëmijëve tuaj, atje e keni adresën. Ne duam njerëz të ndershëm, vota të njerëzve familjar, që mendojnë për ardhmërinë e familjeve dhe fëmijëve të tyre.”, tha Taravari.

Në tubimin foli edhe bartësi i listës së këshilltarëve, Valbon Limani: “Kryetari dhe komuna çdoherë kanë qenë të hapur për qytetarët, çdoherë në shërbim të qytetarëve, pasi që ashtu funksionon demokracia. Nuk ka dilemë se më 17 Tetor, Taravari do të fitojë mandat të dytë nga qytetarët. Unë ju bëj thirrje që t’a mbështetni edhe listën e këshilltarëve, t’a fitojmë edhe shumicën e këshilltarëve, pasi që gjatë viteve të kaluar u ballafaquam me shumë probleme për shkak të Këshillit, mos sjellje të buxhetit, programet zhvillimore.”, tha Limani.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!