Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Taravari në takime me qytetarët nëpër vendbanimet

Botuar

  • македонски јазик

Aleanca për Shqiptarët/Alternativa fushatën parazgjedhore në rajonin e Gostivarit e vazhdoi me takime nëpër vendbanimet. Sonte kandidati për mandat të dytë për kryetar komune Arben Taravari me kandidatët për anëtarë të Këshillit, e vizitoi Debreshin.

“Para katër vitesh e fituam besimin e qytetarëve dhe e bëmë Gostivarin komunë udhëheqëse, e para për shumë gjëra nëpër vendin tonë. Suksesi është i përbashkët, të ekipit i cili punon palodhshëm dhe me ndershmëri, si dhe të gjithë aktivistëve të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës. Kur ishim në Debresh vitin e kaluar, që t’a kërkojmë votën tuaj, ju premtuam se do t’i asfaltojmë rrugët, do të bëjmë parking, stadiume futbolli, do të investojmë në shkollën. Atë që e premtuam e bëmë, por realizuam edhe më shumë. Tash për tash mbeti e pambaruar rruga Debresh-Zdunjë, por dua të njoftoj se edhe ky projekt do të vazhdoj dhe do të mbarohet. Qëndrojmë para jush me ndërgjegje të pastër, bisedojmë me ju, duam t’a dëgjojmë mendimin tuaj, ajo është më e rëndësishmja për ne. Demokracia kërkon debat, e jo dikush që është kandidat të mos duket për të folur në publik. Ju bëj thirrje që gjatë fushatës të mbeteni të qetë, kurse në ditën e zgjedhjeve të gjithë të dilni të votoni. Votoni për Debreshin, votoni për Gostivarin, rrethojeni numrin 6.”, tha Taravari.

Në takimin në Debresh para të pranishmëve drejtim kishte edhe bartësi i listës së AA/A Valbon Limani, si dhe disa kandidatë për këshilltarë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!