Na ndiqni në:

Gostivari

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Botuar

  • македонски јазик

Kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari për thasët me mbeturina që ia lanë BDI-ja dhe iniciativa “Gostivari që dua” dhe akuzat për Rusino, që mbërritën në adresën e tij, tha se janë gabimisht të adresuar. “Nuk do t’i komentoja shumë. Qytetarët e dijnë kush punon dhe do t’a tregojnë mendimin e tyre në zgjedhjet më 17 Tetor. Për BDI-në çdoherë Taravari është fajtor për gjithçka. Më 17 Tetor do të presin qytetarët, në mbrëmje rreth orës 8-9 do t’i shohim rezultatet. Shpresoj që atë ditë BDI do t’a kuptojnë deri ku janë në Gostivar. Më fajësonin për kazinot në Gostivar, që nuk ka lidhje me komunën. Mirë edhe të themi se në Gostivar unë jam fajtor për kazinot, kush është fajtor për kazinot në Çair, në Kërçovë, në Strugë… Sot fajësojnë për deponinë. Për deponinë duhet të shkojnë në Ministrinë për mjedis jetësor. Në fund të fundit kishin dy mandate në Gostivar, 8 vite, të ishin to që mundeshin të rregullojnë nuk do të kishin kandidatë të recikluar, me atë që nuk mundej asgjë të bënte. Nesër pres që të më sulmojnë dhe të më akuzojnë përse spitali në Kërçovë nuk është i ndërtuar ose autostrada Skopje-Bllace. Nesër pres të tregojnë pse Taravari nuk pati sukses për atë. Ai është fajtor për çdo send.”, tha kryetari i komunës.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari13 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!