Na ndiqni në:

Gostivari

Taravari: Do të pranoja kandidaturë, por personalisht nuk kam dëshirë- Bejta: pa motivim nuk mund të jesh kryetar komune i mirë

Botuar

  • македонски јазик

Zgjedhjet lokale të ardhshme bëhen temë edhe më aktuale për publikun, kurse nxehet dhe atmosfera në qarqet politike. Vërtetim zyrtar deri në këtë moment nuk ka, por është më e vendosur se kryetari aktual Arben Taravari dhe ish kryetari Nevzat Bejta përsëri do të jenë rival për foteljen e kryetarit të komunës në Gostivar.

Në ftesën e djeshme në Tv Sitel, Taravari deklaroi se do të pranonte përsëri kandidaturë, edhe pse personalisht nuk ka dëshirë të vazhdojë si kryetar.

I ftuar në edicionin e lajmeve në Sitel, Kryetari aktual i komunës së Gostivarit, Arben Taravari ka deklaruar që do të pranonte të rikandidojë , edhe pse, nuk ka dëshirë përsëri të jetë kryetar komune.

“Unë do të pranoja, edhe pse po të më pyesni personalisht mua nuk do të kisha ndonjë dëshirë të vazhdojë. Mendoj se një Kryetar komune mund të tregojë gjithçka që din brenda katër viteve dhe nuk ka nevojë për mandat të dytë. Por, partia është në një periudhë ku pretendojmë të kemi shtatë – tetë, nëntë apo dhjetë komuna. Kemi kandidatë relativisht të mirë”, ka deklaruar Taravari.

Në një status në Fejsbuk, Bejta duket që i është përgjigjur Taravarit duke thënë që posti i kryetarit të komunës është një privilegj për tu shërbyer qytetarëve dhe duhet të bëhet me dëshirë dhe vullnet.

“Një Kryetar që nuk ka motivim dhe angazhim në punë, nuk mund ta bëjë qytetin më të mirë. Të jesh Kryetari i Gostivarit nuk është një barrë, por është një nderë dhe kërkon përkushtim për qytetarët dhe Komunën”, ka shkruar Bejta.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!