Na ndiqni në:

Gostivari

Të testuar për koronavirus 3.109 persona, 16 pozitiv

Botuar

  • македонски јазик
Në 24 orët e fundit janë bërë 3.109 testime, kurse janë të regjistruara 16 raste të reja të KOVID-19 nga:
• Shkupi– 8
• Kumanova – 2
• Manastiri, Tetovë, Gostivar, Strugë, Gjevgjeli dhe Sveti Nikole– nga 1.
Janë të paraqitur gjithësej 7 persona të vdekur: 2 persona nga Shkupi (77 dhe 73 vjeç), dhe nga një person nga Manastiri (67vjeç), Tetova (71 vjeç), Kërçovë (80 vjeç), Kavadarci (86vjeç) dhe Koçan (70vjeç).
Janë të regjistruar 38 pacientë të shëruar nga:
• Shkupi– 17
• Velesi dhe Radovishi – nga 4
• Оhër – 3
• Tetova, Kavadarci, Kërçova dhe Makedonski Brod – nga 2
• Probishtipi dhe Makedonska Kamenica – nga 1.
Deri tash në vendin tonë janë bërë gjithësej 807.837 testime të Kovid-19.
Numri i përgjithshëm i KOVID- personave të diagnostifikuar në vendin tonë nga fillimi i epidemisë është 155.379, numri i pacientëve të shëruar është 148.910, të të vdekurve është 5.442, kurse numri i rasteve aktive është 1.027.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!