Na ndiqni në:

Maqedoni

Valë e nxehtë me temperatura të larta mbi mesataren

Botuar

  • македонски јазик

Drejtoria për punë hidrometeorologjike informoi se sot dhe në ditët në vazhdim në ndikimin e masës ajrore të ngrohtë nga jugu, koha do të jetë shumë e nxehtë me temperatura mbi mesataren për këtë periudhë të vitit.

Në më shumë vende do të jetë mbi 35 gradë, kurse më nxehtë pritet të jetë të enjten dhe të premten kur në disa vende do të kalojë edhe mbi 40 gradë. Sipas DPHM sot pasdite do të ketë paraqitje lokale të jostabilitetit dhe rrjedhjeve të rrëmbyeshme të shiut dhe bubullima.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!