Na ndiqni në:

Gostivari

IPHM paralajmëron valë të ftohtë, me rreshje më të mëdha, erë të fortë dhe borë

Botuar

  • македонски јазик

Në fund të ditës dhe gjatë natës në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje më të dendura që do të jenë të borës në vendet më të larta dhe male, tha IPHM.

Nesër do të mbajë mot i vranët me reshje më të dendura, lokalisht mbi 25 litra për metër katror, ​​të cilat në pjesët perëndimore dhe veriore, si dhe në vendet më të larta do të jenë kryesisht të borës. Do të krijohet mbulesë e re bore, veçanërisht në pjesët perëndimore (si në Pollog ashtu edhe në Pellagoni). Në disa pjesë të Luginës së Shkupit do të ketë reshje të herëpashershme të borës.

Do të fillojë të fryjë erë mesatare veriore, e cila do të jetë më e fortë ditën e martë dhe të mërkurë.

Ditën e martë do të ketë borë të herëpashershme lokale, ndërsa nga e mërkura do të mbajë mot stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, vende-vende nën -10 gradë, kurse edhe ato ditore në disa vende do të jetë negative.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена