Na ndiqni në:

Kulturë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Botuar

  • македонски јазик

Teatri i Gostivarit nesër në mbrëmje (19 Shtator) në skenën e Qendrës për Kulturë në Gostivar do t’a luaj shfaqjen “11 të xhindosur” e punuar sipas dramës së autorit amerikan Regjinald Rouz. Bëhet fjalë për një rrëfim interesant për “gjykimin” me vdekje të djalit 16 vjeçar, kurse në fokusin e veprimit e kemi sistemin gjyqësor.

Rolet në shfaqjen i luajnë: Berat Saliu, Ajshe Useini, Driton Lazami, Kujtime Ahmeti, Arian Ejupi, Argjend Hasani, Berat Mahmuti, Bereda Reshit, Rrahim Ramadani, Sheqerije Ilazi, Afrodita Xhaferi dhe Marko Dojoski. Regjia është e Qëndrim Rijani, skenografia dhe kostumet e Medina Hoxha, përderisa muzika e Faton Stafait. Shqipëroi Artur Lena.

Fillimi i premierës është në ora 20 dhe do të mbahet në përputhje me protokollet për mbrojtje nga kovidi, me 30% të kapacitetit të sallës. Publiku detyrimisht duhet të ketë çertifikatën e vaksinimit. Drama rekomandohet për shikues mbi moshën 16 vjeçare.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari1 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20214 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Çfarë, ku, si?2 javë më parë

Çmime fantastike vetëm për Ju! – Fletushkë e re Ultra në Marketet Ultra

Gostivari5 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni1 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!