fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Mot me erë, temperaturat në zbritje

Botuar

  • македонски јазик

Në javën e re të punës na pret mot stabil dhe më i freskët.

Sot, e hënë, Dielli lindi në orën 5 e 59 minuta, kurse do të perëndojë në orën 19 e 14 minuta. Do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor që përgjatë luginës së Vardarit do të forcohet. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 24 gradë.

Nesër (e martë) do të jetë pak më ngrohtë dhe me erë me temperaturë maksimale deri 26 gradë. Të mërkurën do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira, me mundësi për shi me kohëzgjatje të shkurtër në orët e pasditës. Temperatura do të jetë në interval nga 10 deri 24 gradë. Të enjten dhe të premten, sipas parashikimeve meteorologjike moti do të jetë me diell me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare dhe e fortë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена