fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për vikend

Botuar

  • македонски јазик

Moti sot do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Paradite do të fryjë erë e lehtë nga veriu, ndërsa pasdite erë e dobët deri mesatare jugore. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -7 deri në 5 gradë.

Nesër (e shtunë) do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla, në pjesën veriperëndimore dhe perëndimore me vranësira mesatare, të cilat deri në fund të ditës do të rriten. Gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë reshje lokale shiu dhe bore. Temperatura minimale do të zbresë deri në -4, ndërsa ajo maksimale ditore do të arrijë deri në 5 gradë.

Kushte të ngjashme të motit, me pak më shumë diell priten edhe të dielën.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена