Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për vikend

Botuar

  • македонски јазик

Paradite stabile dhe e ngrohtë, kushte për rreshje të shiut dhe erë në orët e pasditës. Kështu do të jenë kushtet e motit në vikendin që është para nesh.

Sot, e premte, dielli lindi në ora 5, kurse do të perëndojë në ora 20 e 14 minuta. Meteorologët parashikojnë mot me diell me vranësira mesatare të vogla paradite, përderisa pasdite do të ketë kushte për jostabilitet lokal me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Temperatura minimale do të jetë 12 gradë, kurse ajo maksimale 26.

Të shtunën do të ketë mot të ndryshueshëm me vranësira, pasdite në disa vende do të jetë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë, lokale me procese më intenzive. Temperatura do të lëvizë në interval nga 13 deri 28 gradë.

Kushte të ngjashme të motit priten edhe të dielën.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!