Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për vikend

Botuar

  • македонски јазик

Për sot (e premte) meteorologët parashikojnë mot me diell dhe kohë të ngrohtë mbi mesataren me vranësira mesatare. Në pjesët perëndimore të vendit do të fryjë erë e fortë nga drejtimi perëndimor, kurse gjatë natës në pjesët veriperëndimore do të ketë shi lokal të rrëmbyeshëm. Temperatura maksimale ditore në rajonin e Gostivarit do të mbërrijë 31 gradë.

Nesër (e shtunë) na pret mot me vranësira mesatare me erë të dobët deri mesatare, kurse në pjesët perëndimore erë të fortë nga drejtimi perëndimor dhe veriperëndimor. Gjatë ditës moti do të jetë jostabil me zhvillim lokal të vranësirave jostabile të shoqëruar me shi të rrëmbyeshëm, bubullimës dhe erë të fortë. Temperatura do të bie dhe do të lëvizë nga 12 deri 25 gradë

Të dielën paradite do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm me vranësira me shi lokal të rrëmbyeshëm dhe bubullima, kryesisht në zonat malore. Pasdite do të jetë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, kurse në pjesët perëndimore kohë pas kohë erë e fortë nga drejtimi perëndimor. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 27 gradë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!