Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për vikend

Botuar

  • македонски јазик

Moti sot (e premte) do të jetë me vranësira të ndryshueshme mesatare, me erë të përkohshme të intensifikuar jugore,. Pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë rreshje lokale të shiut, kurse në malet më të larta të borës. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej 3 deri 7 gradë.

Nesër (e shtunë) na pret mot me rre me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Në orët e pasditës do të ketë zvogëlim të vranësirave. Temperatura maksimale ditore do të mbërrijë 9 gradë.

Të dielën do të mbizotërojë mot me vranësira me erë jugore të dobët e deri mesatare, kurse pasdite përgjatë Povardarie erë të përkohshme të intensifikuar jugore. Kah fundi i ditës në pjesët perëndimore do të ketë rreshje lokale të shiut, të cilat gjatë natës do të përhapen në më shumë vende, qëndron në parashikimin e IPHM. Temperatura do të jetë në interval prej 2 deri 9 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

ANKETIMI

По кој модел на настава треба да започне второто полугодие во училиштата?

Резултати од анкетата

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена