fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për vikend

Botuar

  • македонски јазик

Përpara kemi një fundjavë janari të ftohtë dhe me borë. Sot (e premte) ka reshje të dendura bore dhe është formuar mbulesë bore. Për shkak të temperaturave të ulëta do të ketë ngrica. Dëbora shoqërohet me erë mesatare deri të fortë veriore. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -7 deri në 2 gradë.

Nesër (e shtunë) do të mbajë mot me vranësira të pjesshme, me erë dhe shumë të ftohtë me borë herë pas here më të lehtë. Temperatura minimale do të zbresë deri në -10 gradë, ndërsa ajo maksimale ditore do të jetë -2.

Të dielën sipas parashikimit meteorologjik do të mbajë mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, shumë i ftohtë dhe me erë. Do të fryjë erë mesatare nga veriu. Në fund të ditës vranësira do të rritet dhe do të ketë borë të dobët lokale. Temperaturat do të lëvizin nga -6 deri në 0 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена