Na ndiqni në:

Gostivari

Në aksion të policisë të dënuar 127 shoferë në Gostivar dhe Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Policët e trafikut çdo ditë kryejnë kontrolle në rrugët e rajonit të Gostivarit dhe Tetovës, gjatë së cilës zbulohen shkelje të numërta. Dje (28 Shtator) në periudhën prej orës 13 deri në ora 19 zyrtarë policorë kanë kryer aksion kontrollë të përforcuar për sanksionimin e shoferëve të cilët drejtojnë automjet me shpejtësi më të madhe nga e caktuara, në të cilën janë sanksionuar 127 shoferë. Prej tyre, 33 kanë vozitur me shpejtësi prej mbi 50 kilometra në orë më shumë nga e lejuara, kurse 9 vetura mbi 79 kilometra në orë mbi të lejuarën. Janë të dënuar 94 shoferë në territorin e Tetovës, kurse 33 në rajonin e Gostivarit.

“Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vazhdim. Apelojmë deri te qytetarët t’i respektojnë rregullat e komunikacionit dhe rregulloret që t’a zmadhojmë sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.”, thuhet në apelin e policisë.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Gostivari2 javë më parë

Tre raste të reja të konfirmuara të korona virusit në Gostivar, në shtet 344

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20216 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari7 ditë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari7 ditë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!