Na ndiqni në:

Lajme

Nga nesër në Angli propozohet doza e katërt e vaksinës Kovid-19

Botuar

  • македонски јазик

Miliona njerëzve në Angli do t’u ofrohet doza e katërt e vaksinës kundër koronavirusit nga nesër, njoftoi sot shërbimi shëndetësor publik NHS. Kjo dozë do të rekomandohet për personat mbi 75 vjeç dhe për njerëzit me mbrojtje të dobët imune mbi 12 vjeç.

Një total prej rreth pesë milionë njerëz do të mbulohen nga rekomandimi për të marrë një dozë të katërt të vaksinës dhe 600,000 do të ftohen të bëjn termin vaksinimi këtë javë.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена