Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar 33,4% të personave të moshës madhore kanë pranuar vaksinë kundër kovid

Botuar

  • македонски јазик

Sipas të dhënave të fundit nga Instituti për shëndet publik 33,4 % nga qytetarët në Gostivar mbi moshën 18 vjeçare, kanë pranuar së paku një dozë vaksinë kundër korona virusit. Rajoni mbetet me përqindjen më të vogël të imunizimit. Gjithësej 33.402 persona janë vaksinuar me dozën e parë, përderisa me dy doza 29.124. Në javën e fundit kanë qenë të revaksinuar rreth 2.000, kurse rreth 1.000 kanë pranuar dozën e parë të vaksinës.

Duke përfshirë 26 Shtatorin në vend janë aplikuar:

565.597 doza të Pfizer/Biontech (298.721 me dozën e parë dhe 266.872 me dozën e dytë)

45.442 doza të Sputnik V (22.912 me dozën e parë dhe 22.530 me dozën e dytë)

120.043 doza të AstraZeneca (65.423 me dozën e parë dhe 54.620 me dozën e dytë)

299.910 doza Sinopharm (150.606 me dozën e parë dhe 149.304 me dozën e dytë)

467.048 doza Sinovac (244.659 me dozën e parë dhe 222.389 me dozën e dytë).

Janë vaksinuar gjithësej 782.321 persona me të paktën një dozë, kurse kompletisht me dy doza janë vaksinuar gjithësej 715.715 persona.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Taravari në tubimin në Çajlë: Gjithkund jemi të mirëseardhur pasi kemi qëllime dhe nijet të pastër

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20217 ditë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari1 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Gostivari1 javë më parë

Policë në Gostivar kanë shkrepur në ajër që të qetësojnë përleshje dhe sulm

Gostivari6 ditë më parë

Në një pjesë të Gostivarit nesër paradite nuk do të ketë rrymë

Отворени работни места во Полог:

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!