Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar deri tash të bëra mbi 11.000 teste për koronavirus

Botuar

  • македонски јазик

Testimet për koronavirus në Gostivar kryhen nga tre shërbime shëndetësore publike. Laboratorët e spitalit të përgjithshëm “Dr. Ferid Murad” dhe të Shtëpisë së shëndetit bëjnë teste të shpejta të antigjenit, përderisa në Qendrën për shëndet publik qytetarët testohen me PCR. Statistika tregon se nga fillimi i pandemisë në Gostivar janë testuar gjithësej mbi 11.000 persona.

Më së shumti teste janë bërë në Qendrën për shëndet publik, gati se 8.100. Në laboratorin spitalor janë testuar 1.350 persona, përderisa në laboratorin re Shtëpisë së shëndetit rreth 1.600. Kjo megjithatë nuk është numri përfundimtar të kovid testimeve të qytetarëve nga regjioni i Gostivarit, duke marrë parasysh se një pjesë e tyre bënin teste në Tetovë dhe Shkup.

Rasti i parë i koronavirusit në Gostivar ishte i konfirmuar më 19 !ars të vitit të kaluar. Prej atëherë e deri tash, në zonën janë regjistruar gjithësej 5.174 persona pozitiv. Sipas evidencës për Institutin për shëndet publik, 247 pacientë e kanë humbur betejën me sëmundjen. 4.903 llogariten si të shëruar.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20212 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari12 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!