Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar deri tash të regjistruar rreth 68.000 qytetarë, mbi 20.000 amvisëri dhe 28.000 banesa

Botuar

  • македонски јазик

Një ditë para mbarimit të afatit për Regjistrim, Komisioni komunal i regjistrimit të Gostivarit informoi se procesi rrjedh pa pengesa dhe se deri tash janë përfshirë rreth  68.000 qytetarë, mbi 20.000 amvisëri dhe 28.000 banesa. Tash për tash, nuk ka vendim zyrtar për vazhdimin e afatit dhe ajo që për momentin dihet është se regjistrimi do të zgjasë deri nesër në orën 20.

Prej para disa ditësh është e hapur edhe pikë në ndërtesën e komunës së Gostivarit, ku qytetarët personalisht vijnë për regjistrim.

“Aktivitetet në Gostivar zhvillohen pa probleme. Deri tash kishim vetëm 5-6 raste të qytetarëve të cilët nuk donin të marrin pjesë, me sqarimin se kanë frikë për shkak të pandemisë. Funksionon edhe pikë, në të cilën qytetarët mund të vijnë personalisht për regjistrim. Afati është deri nesër në ora 20 dhe prandaj apeloj, të gjithë që për shkak të çfarëdolloj arsye deri tash nuk kanë arritur të regjistrohen, të vijnë dhe t’a mbarojnë këtë detyrim të tyre”, tha Nazmi Elezi, kryetar i Komisionit komunal të regjistrimit për Gostivarin.

Në lidhje me vazhdimin eventual të regjistrimit, nga Qeveria sot deklaruan se të gjithë kapacitetet janë të drejtuar kah ajo që ky operacion të kryhet në afatin ligjor. Fjala e fundit për këtë pyetje do t’a ketë Enti shtetëror për statistika, pasi t’i bëjë kontrollet finale.

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Анкета:

Дали треба да се скрати работното време на администрацијата во петок на 4 часа?

Advertisement
Advertisement
Zgjedhjet Lokale 20213 ditë më parë

Këto janë anëtarët e zgjedhur të Këshillit të ardhshëm të Komunës së Vrapçishtit

Gostivari2 ditë më parë

MPB zyrtarisht për fatkeqësinë tek Llaskarcë në të cilën humbi jetën banor i Çegranit

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

Rezultate nga votimi për Këshillë të Gostivarit

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Bejta: Për vetëm 100 ditë Gostivari do të jetë komunë e pastër, ja 24 projektet e para

Gostivari13 orë më parë

I sulmuar dhe i plaçkitur një i mitur në rrugë në Gostivar

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim përmbyllës i BDI-së: Do t’a kthejmë Gostivarin në rrugën e duhur

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Në Gostivar për votim janë paraqitur 146 të sëmurë dhe të pafuqishëm, votues në karantinë nuk ka

Gostivari2 javë më parë

Shoferët t’ju japin përparësi këmbësorëve në kalimet e shënuara, apel nga policia e Gostivarit

Gostivari1 javë më parë

Gostivarasit zgjedhin kryetar dhe përbërje të Këshillit komunal

Zgjedhjet Lokale 20211 javë më parë

KSHZ: Taravari 15.724 vota, Bejta 13.190

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Tubim qendror i ASH/A: Gostivari u bë model i suksesit, kërkojmë besim që të vazhdojmë me punë efikases

Gostivari2 javë më parë

I arrestuar një gostivaras i cili i ka sulmuar bashkëshorten dhe vajzën

Maqedoni2 javë më parë

Filipçe: Prej nesër do të kërkohet pëlqimi nga prindërit për skriningun, apeloj që të pranojnë

Отворени работни места во Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!