fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Në Gostivar dhe Tetovë janë sanksionuar për 5 orë 21 shoferë nën efektin e alkoolit

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarët policorë të SPB-së Tetovë dje (1 maj) nga ora 17:00 deri në ora 22:00, kanë kryer aksion kontroll të drejtuesve të mjeteve, nëse dhe sa prej tyre drejtojnë nën ndikimin e alkoolit. Gjatë kontrollit janë zbuluar dhe sanksionuar gjithsej 21 “shoferë nën ndikimin e alkoolit (TE-15 dhe GV-6), të cilët janë përjashtuar menjëherë nga qarkullimi dhe të cilëve u janë përgatitur parashtresat e përcaktuara me ligj.

Në kontroll janë sanksionuar edhe 25 lloje të tjera të kundërvajtjeve në komunikacion (TE-10 dhe GV-15).

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена