Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar janë arrestuar 2 persona të kërkuar për mbajtje të dënimit me burg

Botuar

  • македонски јазик

MPB njoftoi se dje (7 Dhjetor) në ora 20 në Gostivar, zyrtarë policorë nga Stacioni policor Gostivar e kanë arrestuar I.A. (54) nga Gostivari. Gjysëm ore më vonë ka qenë i arrestuar edhe Z.S. (46) nga Çegrani. Të dy personat kanë qenë të kërkuar me urdhër gjyqësor për mbajtje të dënimit me burg për veprën penale të kryer sipas nenit 215 nga Kodi penal – “prodhim i paautorizuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, supstancave psikotrope dhe prekursorëve”. Personat kanë qenë të dërguar në IEVP-në Burgun e Tetovës për vuajtje të dënimit.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена