Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar, Tetovë dhe Shkup tërmeti është ndjerë me intensitet prej 3 gradë

Botuar

  • македонски јазик

Tërmeti me intensitet 5.7 gradë sipas shkallës Rihter, i cili mbrëmë ka goditur Bosnjën dhe Hercegovinën, është ndjerë në vend, përkatësisht në Shkup, Gostivar dhe Tetovë.

Sipas Observatorit Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikore në Shkup, tërmeti ka ndodhur në ora 23 e 7 minuta me magnitudë lokale Rihter ML5.7. Është ndjerë nga qytetarët në Shkup, Gostivar, Tetovë dhe rrethinë me një intensitet prej tre gradësh sipas shkallës makrosizmike evropiane.

-Rrjeti telemetrik sizmologjik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Valandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit të Shkencave Natyrore dhe Matematikës në Shkup, sonte më 22.04.2022 është regjistruar një tërmet 296. km në veriperëndim të Shkupit nga territori i Republikës së Bosnjë dhe Hercegovinës, 42 km në juglindje të qytetit të Mostarit, thuhet në një deklaratë të Observatorit Sizmologjik

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена