fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Në 24 orët e kaluara janë regjistru 1.348 raste të reja të koronavirusit

Botuar

  • македонски јазик

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 1.348 raste të reja të koronavirusit, kurse tetë persona kanë ndërruar jetë në spital, njoftoi Ministria e shëndetësisë.

Janë bërë 6.141 teste, kurse janë regjistruar 1.348 raste të reja të KOVID-19:

• Shkup – 677
• Manastir – 125
• Kumanovë – 82
• Prilep – 72
• Ohër dhe Strumicë – nga 47
• Veles – 38
• Tetovë – 36
• Shtip – 35
• Kavadar – 27
• Gostivar – 17
• Sveti Nikole – 16
• Gjevgjeli dhe Resnjë – nga 13
• Koçan – 12
• Strugë – 11
• Kërçovë, Negotinë dhe Kriva Pallankë  – nga 10
• Radovish dhe Krushevë – nga 8
• Vinicë – 6
• Dellçevë – 5
• Demir Hisar dhe Makedonski Brod  – nga 4
• Berovë, Probishtip, Kratovë dhe  и Bogdanci – nga 3
• Dibër, Makedonska Kamenica dhe Pehçevë – nga 1

Nga numri total i rasteve pozitive (1348), janë regjistruar 145 riinfeksione.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona të vdekur: 4 të vdekur nga Shkupi (55, 76, 76 dhe 82) dhe një i vdekur nga Prilepi (64), Manastiri (77), Strumica (60) dhe Demir Hisar. (71). Personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.

Janë regjistruar 784 pacientë të shëruar.

Deri më tani në vend janë kryer gjithsej 1.706.696 testime të Kovid-19. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 244 632, të të shëruarve 220 400, të të vdekurve 8 100 dhe të rasteve aktive është 16 132.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена