fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Në Mavrovë dhe Berovë mëngjesin e sotëm -20 gradë

Botuar

  • македонски јазик

Në Mavrovi Anovi dhe Berovë mëngjesin e sotëm janë matur -20 gradë, në Kodrën e Diellit -18, në Manastir dhe Kriva Pallankë -16, Krushevë -15, Tetovë dhe Prilep -13. Në Ohër, Shtip dhe Vinicë janë regjistruar 12 gradë nën zero, në Dibër dhe Demir Kapi -11, Gostivar -10, Strumicë dhe Kumanovë – 9, në Shkup -9, Dojran -6 dhe në Gjevgjeli -4 gradë.

Mbulesa më e lartë e borës është në Mavrovë 39 centimetra, në Kodrën e Diellit 31 dhe në Krushevë 15 centimetra.

Moti sot do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, ndërsa në Povardarie herë pas here më e fortë nga veriu.

Temperatura maksimale do të arrijë nga -3 deri në 6 gradë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена