Na ndiqni në:

Lajme

Në Sofje i arrestuar një person që ka shpërndarë gjuhë të urrejtjes në Facebook për aksidentin e autobusit

Botuar

  • македонски јазик

Policia ka arrestuar një 24-vjeçar, i cili ka postuar komente në Facebook në lidhje me aksidentin tragjik të autobusit të pasagjerëve në autostradën Struma, të papajtueshme me normat morale dhe etike, njoftuan nga Ministria e Punëve të Brendshme të Bullgarisë.

Personi i cili u ndalua në Sofje nga zyrtarë të Drejtorisë së Përgjithshme për Luftën kundër Krimit të Organizuar pas sinjalizimit të marrë, ishte me dosje penale.

  • Materialet u raportuan në SRS për një krim sipas nenit 162 të Kodit Penal – predikimi i urrejtjes në bazë të kombësisë përmes një sistemi informacioni, njoftuan nga Ministria e Punëve të Brendshme të Bullgarisë.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!