fbpx
Na ndiqni në:

Maqedoni

Seancë e jashtëzakonshme e Qeverisë për zjarrin në Tetovë

Botuar

  • македонски јазик

Qeveria sot në orën do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për zjarrin në të cilin mbrëmë plotësisht u dogj kovid qendra në Tetovë. “Në kovid qendrën në Tetovë ndodhi një tragjedi e madhe në të cilën për shkak të shpërthimit dhe zjarrit ka 10 viktima, kurse ky numër mund të rritet. Shërbimet e zjarrfikësve dhe mjekësore reaguan menjëherë, zjarri është shuar, kurse në rrjedhë është aksion i shërbimeve mjekësore për shpëtim të çdo jete të rrezikuar. Qeveria shpreh ngushëllime të thella deri te familjet dhe të afërmit të të vdekurve dhe dëshiron shërim të shpejtë të të lënduarve.”, njoftoi Qeveria vënë mbrëmë.

Zjarri shpërtheu rreth orës 21 dhe për një kohë të shkurtë plotësisht u dogj  kovid qendra. Në fikjen kanë marrë pjesë 30 zjarrfikës që kanë intervenuar me shtatë makina. Zjarri ishte fikur për rreth gjysëm ore.

Mbrëmë në Tetovë seancë mbajti edhe Shtabi urgjent i krizës në të cilën morrën pjesë udhëheqësia më e lartë shtetërore.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена