Na ndiqni në:

Zgjedhjet Lokale 2021

Vrapçisht: Shabani fitoi 41,38% nga votat, Rexhepi 34,58%

Botuar

  • македонски јазик

Në Komunën e Vrapçishtit në rrethin e dytë në Zgjedhjet lokale hyjnë kandidatët për kryetarë nga Aleanca/Alternativa, Isen Shabani dhe nga BDI, Nebi Rexhepi. Komisioni shtetëror zgjedhor pas 39 vendeve zgjedhore të përpunuara, shpalli se Shabani  ka fituar  3.946 vota (41,38%), derisa Rexhepi 3.298 (34,58%).

Për kandidatin e DPTM, Refik Mustafi kanë votuar 1.324 qytetarë, për Senad Amezi nga BESA 309, për Xhezmi Mamuti nga LSDM 267, kandidati i pavarur Shaqir Islami ka fituar 115 vota, derisa Irfan Sherifi nga PDSH 30.

Dalja në zgjedhjet për kryetar në Vrapçisht është 36,15%. Gjithësej kanë votuar 9.537 qytetarë. Për të pavlefshme janë shpallur 248 letra.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!