fbpx
Na ndiqni në:

Gostivari

Parashikimi i motit për javën e re të punës

Botuar

  • македонски јазик

Java e re e punës nis me mot të ndryshueshëm me vranësira. Sipas parashikimit meteorologjik, në viset perëndimore të maleve dhe në vendet më të larta do të ketë borë lokale dhe në zonat më të ulëta reshje lokale shiu dhe bore. Në Povardarie do të fryjë erë e lehtë deri mesatare, herë pas here më e fortë nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura në rajonin e Gostivarit do të lëvizë prej -2 deri në 5 gradë.

Nesër (e martë) paradite do të mbajë mot i ndryshueshëm i vranët dhe me borë të dobët lokale, ndërsa gjatë ditës vranësira kudo do të zvogëlohet. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperaturat do të lëvizin nga -5 deri në 3 gradë.

Mot i ngjashëm pritet të mërkurën. Ditën e enjte në fund të ditës do të ketë rritje të vranësirave dhe kushte për reshje shiu. Paqëndrueshmëria do të vazhdojë edhe ditën e premte, ku do të ketë reshje shiu dhe bore.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена