Na ndiqni në:

Maqedoni

Dita e dytë e zisë për viktimat e aksidentit të autobusit

Botuar

  • македонски јазик

Në vendin tonë është dita e dytë e zisë pas aksidentit rrugor të autobusit maqedonas në të të cilin dje në autostradën “Struma” në Bullgari kanë humbur jetën 45 pasagjerë, kurse shtatë janë të lënduar.

Qeveria dje shpalli tre ditë zie në territorin e gjithë shtetit për viktimat nga aksidenti i tmerrshëm rrugor në Bullgari.

GJatë ditëve të zisë flamuri shtetëror i të gjitha institucioneve, si dhe të zyrave përfaqësuese diplomatike të vendit tonë jashtë, janë të vendosura në gjysmë shtizë, kurse janë të animuara të gjitha ngjarjet publike.

Ditë zie për viktimat në aksidentin e autobusit është shpallur edhe në Bullgari dhe në Kosovë.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Анкета

Дали ги поддржувате предлог мерките за вработените во јавните институции (сертификат за вакцина, ковид-тест или потврда за прележаност)?

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!