Na ndiqni në:

Gostivari

Në Gostivar dhe Tetovë për pak orë janë gjobitur 30 vozitës për parakalime të paligjshme

Botuar

  • македонски јазик

Zyrtarë policorë të SPB-së Tetovë dje (12 dhjetor) nga ora 12 deri në ora 16, kanë kryer aksion kontroll për parakalim, në të cilin janë konstatuar dhe sanksionuar ligjërisht gjithsej 30 kundërvajtje, njofton policia. 22 prej tyre në Tetovë dhe 8 në Gostivar.

Shumica e shkeljeve kishin të bënin me parakalimin e vendeve të ndaluara dhe 3 me parakalimet në kolonë.

“Për të gjithë shkelësit janë përgatitur parashtresat e duhura dhe do të përballen me gjobat e parashikuara me ligj dhe masën mbrojtëse – heqje të përkohshme të patentë shoferit. SPB Tetovë me apel deri te drejtuesit e mjeteve që të mos bëjnë parakalime në vende të padukshme dhe të ndaluara, të përshtatin shpejtësinë sipas kushteve të rrugës dhe të kontribuojnë drejtpërdrejt në sigurinë e tyre dhe të përgjithshme të komunikacionit në rrugët në Pollog dhe më gjerë. Muajin e ardhshëm në zonën Tetovë-Gostivar, numri i përgjithshëm i automjeteve në rrugë dhe nëpër rrugët e Tetovës dhe Gostivarit do të rritet dukshëm, për shkak të ardhjes së punëtorëve të përkohshëm nga jashtë për festat e fundvitit”, thonë nga SPB.

Сподели ја веста:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена