Na ndiqni në:

Gostivari

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Botuar

  • македонски јазик

Këtë mëngjes në orën 8.40 në SPB Tetovë ka qenë paraqitur se në lokacion afër fshatit Negotinë në Pollog, rreth rrugës Gostivar-Tetovë është vërejtur tym i zi dhe i trashë. Zyrtarë policorë kanë dalë në terren dhe kanë konstatuar se ka shpërthyer zjarr të deponisë ilegale në të cilin janë djegur gome dhe elemente të drurit. Me intervenim të Njësisë kundër zjarrit Gostivar, zjarri ka qenë plotësisht i lokalizuar.

Zjarret në hapësirë të hapur janë shpeshtuar në periudhën e fundit. Nga SPB informojnë se në dy javët e kaluara ka pasur dhjetëra zjarre dhe e përsërisin apelin që mos ndizen zjarre, kallamishte dhe mbeturina që të mos shkaktohen rreziqe.

Policia përkujton se për shkaktim të zjarrit, me qëllim ose nga pakujdesia, janë të parashikuara sanksione ligjore rigoroze, që në instancat e fundit parashikojnë edhe dënime me burg nga 6 muaj deri në 8 vite, në varësi prej llojit të zjarrit, pasojave dhe rrethanave tjera.

 

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Gostivari3 ditë më parë

Taravari: Pres nesër BDI të më sulmojë për spitalin në Kërçovë, për to un jam fajtor për gjithçka

Gostivari6 ditë më parë

Gostivarpress.mk me donacion për nxënësit me rastin e 5 vjet ekzistencë të medias

Kulturë1 javë më parë

Nesër në mbrëmje premierë në Teatrin e Gostivarit

Maqedoni4 ditë më parë

Prej të martës do të paguhen pensionet e shtatorit

Maqedoni1 javë më parë

Nga Tetori të vaksinuar me një dozë nuk do të mund të hyjnë në kafeteri, restorant, ngjarje

Zgjedhjet Lokale 20212 javë më parë

Iniciativa “Gostivari që dua” dhe BDI bashkë në zgjedhjet

Gostivari2 javë më parë

Ka raste të korona virusit nëpër shkollat në Gostivar, por situata është stabile, vlerësojnë organet kompetente

Gostivari1 javë më parë

Sulm fizik në kazino në Gostivar, të arrestuar 2 persona

Maqedoni2 javë më parë

Katër ekspertë Gjermani të kyçen në hetimin për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Gostivari1 javë më parë

Në Gostivar i privuar nga liria një hotelier në lokalin e të cilit ka pasur mysafirë pa çertifikatën e vaksinimit

Gostivari2 javë më parë

E ndezur deponi ilegale rreth rrugës Gostivar-Tetovë, janë djegur edhe goma

Gostivari3 ditë më parë

BDI dhe “Gostivari që dua” lanë thasë me mbeturina para komunës: Taravari premtonte qytet të pastër, kurse gjithkund ka mbeturina

Gostivari2 ditë më parë

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!