Na ndiqni në:

Gostivari

Shfaqje përmbyllëse të çerdheve të Gostivarit – “Lamtumirë çerdhe” thanë 189 fëmijë

Botuar

  • македонски јазик

Për fëmijët nga grupet më të mëdha në çerdhet, kjo është një periudhë emocionuese me të cilën e shënojnë një pjesë të fëmijërisë së tyre. Nga shtatori do të ulen në bankat shkollore si nxënës të klasës së parë dhe i presin sfida të reja.

 

Me këtë rast, nëpër çerdhet në Gostivar tradicionalisht çdo vitë mbahen shfaqje përmbyllëse. Këtë herë, në vend të një shfaqje të përbashkët, në çdo njësi punuese u organizua manifestime i veçantë “Lamtumirë çerdhe”. E fundit u bë sot në objektin “Bletëza”.

” Ky është një manifestim i mrekullueshëm dhe jemi të kënaqur që në këto kushte pandemike me protokolle të veçanta arritëm t’i dërgojmë fëmijët, ashtu si është tradita. Sigurisht kjo është meritë e ekipit, të gjithë të punësuarit të përkushtuar fëmijëve që janë pjesa më e rëndësishme e punës tonë. Fëmijë të lumtur, prindër të lumtur, ekip i lumtur, punë e suksesshme. Të gjithë nxënësve të klasës së parë ju dëshirojmë shumë suksese më tutje, dhe gjithashtu edhe ekipit edhe në të ardhmen.”, tha Daniella Boshkoska, drejtoreshë e çerdheve në Gostivar.

Ashtu siç është rendi, fëmijët me këngë dhe recitime i thanë lamtumirë çerdhes dhe arsimtareve të tyre, që ishin për to nëna të dyta në vitet e kaluara.

 

Foto:IPÇF „Gëzimi fëmijëror“

Сподели на:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени работни места во Полог:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!