Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Србиноски на клупата на КК Гостивар и во наредна сезона

КК Гостивар започнува да се подготвува за сезоната што претстои. Клубот вечерва ја официјализира соработката со досегашниот тренер на „бело-сините“, Марјан Србиноски.

– Во Марче имаме голема доверба, сакаме да ги известиме нашите навивачи дека ја продолжуваме соработката со Србиноски. Оваа сезона Марче ќе има малку поинаква улога, нешто како тим-менаџерите во англискиот фудбал. Покрај шеф на стручен штаб на сениорскиот тим, под негова палка ќе бидат и сите младински екипи во клубот, ќе се координира нивната работа се со цел да ги подготвиме нашите надежи за првиот тим. Во периодот што следи ќе ги најавиме и плановите за следната сезона, велат од КК Гостивар.

И Србиноски е задоволен од продолжената соработка. „Гостивар заслужува да има квалитетна кошарка, се надевам заедно со управата на клубот ќе продолжиме да ја радуваме нашата публика и во новата сезона. Минатата беше тешка, но остваривме добар успех, да очекуваме дека се ќе се одвива според планираното и оваа сезона ќе имаме конкурентен тим за големи достигнувања“, изјави Србиноски за Gostivarpress.mk

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!