Поврзи се со нас

Гостивар

Средба и дружење во Гостивар по повод Денот на албанскиот учител

Во склоп на одбележувањето на Денот на албанскиот учител, 7-ми Март, градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари организираше заедничка средба и дружење со пензионираните просветни работници од алабанските паралелки во гостиварските училишта.

„Вие сте оние кои ги подготвувате генерациите кои треба да ја водат иднината, вие сте чувари на знаењето. Нека ви е честит празникот!.“, порача градоначалникот Таравари.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!