Поврзи се со нас

Гостивар

Средба на Владиката г.Јосиф и гостиварскиот Муфтија еф.Зендели

Објавено

на

Митрополитот на Тетовско-гостиварската епархија г.Јосиф денес беше домаќин на гостиварскиот Муфтија Х. Сабахудин еф. Зендели. Средбата меѓу регионалните челници на православната и муслиманската верска заедница се оствари во просториите на епархијата во Гостивар.

Владиката и Муфтијата разговарале за теми од интерес на двете страни, а воедно Муфтијата упатил честитки до г.Јосиф и православните верници за претстојните празници (Бадник и Божиќ), со желба да ги поминат празничните денови што поубаво со семејството и блиските, со здравје и радост.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена