Поврзи се со нас

Македонија

Среќа плус за Невенка и Мартин Стојчеви, од с.Сарај, Струмица

комерцијална објава

Објавено

на

Трендот за подарување инстант лозови за свадба е сè помасовно прифатен. Уште еден млад брачен пар, на денот на својата свадба доби возило, овојпат HYUNDAI BAYON, во СРЕЌА ПЛУС коверт, од инстант лозовите „7 х 7“.

Младенците Невенка и Мартин Стојчеви од с. Сарај од Струмица, својата венчавка ја прославиле на 14 август во ресторан Монализа во с. Радово. Само неколку дена пред нив славеле и за венчавката на Деспина и Кирил − братот-близнак на Мартин. На обете свадби, покрај бројните подароци од гостите, другари и роднини им носеле и по неколку инстант лоза за подарок. На својата свадба Невенка и Мартин, од тетка им, во еден Среќа плус коверт добиле 13 инстант лоза, сите од серијата „7 х 7“. Гребењето на лозовите го одложиле, сакајќи да направат од тоа дополнителна забава.

Во саботата, на 19 август, маденците низ забава, смеа и досетки, весело ги гребеле собраните лозови, поделувајќи ги и 13-те лоза од ковертот на тетката, каде што ги чекал и добитниот лоз, којшто го гребела Деспина, во име на Невенка и Мартин. Не ѝ се верувало кога изгребала три исти симболи HYUNDAI BAYON, па низ солзи радосници, пресреќна им го покажала лозот „7 х 7“, честитајќи им нова кола.

И на првата средба во Државна Лотарија, четворицата млади дојдоа заедно. Возбудата од моментот на дознавање на добивката беше сè уште присутна кај Деспина којашто ни го раскажа моментот на тоа посебно чувство, кога на својата золва и девер им изгребала кола од грепките од тетка.

Свадбената среќа е удвоена и веќе споделена со најблиските. Нека е со среќа влегувањето во брачните води на сите четворица, а по нивната заедничка радост, се чини дека добивме две млади семејства коишто ја делат истата радост за добивката и истата благодарност за постоење на трендот Среќа плус − дарување лозови во среќни мигови.

Невенка и Мартин влегуваат во сè поголемото семејство Среќа плус добитници. Од почетокот на трендот, од март 2015-та, славиме со младенци кои добија поголеми парични суми од лозови подарени на свадба, но и веќе шест брачни пара добија возила од различни лозови. Од 2016-та до сега, брачен пар во Скопје го возат својот бел Фолксваген пасат; младенци во Прилеп добија Киа спортаж; една Тојота аурис хибрид беше добиена на лоз во коверт на свадба во Битола, а една во Скопје, а потоа и Мини купер во Битола. Сега Невенка и Мартин ќе го возат својот свадбен HYUNDAI BAYON.

Трендот Среќа плус ги радува и дополнително усреќува младенците. Има многу забава, надеж и возбуда во гребењето на поголема количина лозови, а премијата и да не е во некој од лозовите, секогаш има поголеми и помали добивки за понатамошно менување за нови лозови на среќните места на Државна лотарија, кога се добива и втора шанса за добивка… и забавата продолжува.

Мледенците − среќни добитници, и самите кога одат на свадба носат лозови, а истото им го препорачаа и на сите граѓани кои не треба да пропуштат можност да подарат среќа плус не само за свадба, туку и за друг убав повод или и без повод.

Нема поевтин начин за подарување моменти на надевање, забава и возбуда, а притоа пренесување на личната порака за пожелување дополнителна среќа. Со подарување на 13-те лоза од играта на среќа со име „7 х 7“, којашто нуди 14 возила HYUNDAI, тетката на Мартин како да им пратила порака „пожелувам да добиете кола“… и добиле.

(комерцијална објава)

Сподели ја веста:
Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гости: Анета Ќироска и Ема Нешковска
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Храбра во борбата со рак, Рената од Гостивар споделува за голготата, болката, сомнежите, надежта…

Гостиварпред 3 недели

Несреќа во Гостивар: Со „бмв“ удрил во пешак, па во ограда и куќа

Гостиварпред 4 недели

Во Гостивар отворена работилница за бесплатна поправка на стари предмети-Помалку отпад, развој на занаетчиството

Гостиварпред 3 недели

Маврови Анови: Со црева краделе гориво од службени возила

Гостиварпред 3 недели

На гостиварска патарина уапсени машко и женско лице за киднапирање

Гостиварпред 2 недели

Пријави за четири физички и едно правно лице за легализација на дивоградба во Општина Маврово и Ростуше

Гостиварпред 2 недели

Страотен случај во Гостивар: Мајка го оставила седуммесечното бебе само во куќа речиси дехидрирано

Гостиварпред 3 недели

Пукна над гостиварска Горна Бањица-Старт на градежните работи на Коридорот 8

Гостиварпред 4 недели

Убава можност за музичко уживање во Гостивар: Концерт на Влатко Стефановски Трио, влезот е бесплатен

Гостиварпред 4 недели

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 1 месец

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 2 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 2 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 2 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Гостиварпред 2 месеци

Во Ниќифорово достоинствено и гордо одбележан 1 век од раѓањето на великанот Чеде Филиповски-Даме

Гостиварпред 2 месеци

Коњаницата „Бигорски Манастир–Патот на црешовото топче“ продефилира во Гостивар, најмладиот учесник е Никола од Тумчевиште

Гостиварпред 3 месеци

Завршна изложба на делата од ликовната колонија „Гостивар 2023“

Гостиварпред 4 месеци

Јунски пазарен ден во Гостивар со полни тезги, еве ги цените

Огласи за вработување:

Промотивно видео

АНКЕТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена