fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Српски државјани повредени во сообрaќајка кај „Жировничко анче“

Објавено

на

Како што информира полицијата вчера на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во месноста „Жировничко анче“, околу 10 часот и 45 минути, патничко возило „Мерцедес“ со српски регистерски таблици, што го управувал 72-годишниот Џ.А. од Прешево, загубило контрола и удрило во металната ограда од мостот.

Од удирањето, возачот и неговата сопатничка и сопруга Р.А.( 74 ) задобиле телесни повреди и по укажаната помош во Здравствениот дом Ростуше, префрлени се и задржани за опсервација во Болницата во Дебар.

Извршен е увид и се утврдува причината за оваа сообраќајна несреќа, околностите и се друго.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 1 недела

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 2 недели

Водата од градскиот водовод во Гостивар забранета за пиење поради заматеност

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!