Поврзи се со нас

Гостивар

Срушен покрив на објект во Гостивар и паднато дрво на пат од силниот ветер

Објавено

на

Вчеравечер (30 ноември) околу 23 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека десетина минути пред тоа од силен ветер бил целосно оштетен покривот од магацински објект на улица „Карагач“ во Гостивар, сопственост на 52-годишнишниот гостиварц Ќ.С., што предизвикало оштетување и на  електричен кабел на ЕВН Македонија.

Ноќеска (1 декември)  околу 1 часот во СВР Тетото пријавено е дека од силен ветар паднало и дрво на локалниот пат Врапчиште-автопат Гостивар-Тетово, во атарот на гостиварско Галате, кое го блокирало одвивањето на сообраќајот во двете насоки. За кусо време, со интервенција на механизација ангажирана од Општина Врапчиште, дрвото било отстрането и повторно е воспоставено нормално одвивање на сообраќајот, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

ИСТРАЖУВАЧКА АНКЕТА:

Дали користите PayPal?

Advertisement
Занимливостипред 9 часа

Најскапата пица во светот чини над 10.000 евра

Гостиварпред 11 часа

Жител на Топлица пријавил напад од соселанец

Македонијапред 12 часа

Нова цена на бензините од полноќ, дизелот без промена

Гостиварпред 12 часа

Тридневни податоци: Во земјава 889 нови позитивни на корона, во Гостивар 29

Гостиварпред 13 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Македонијапред 14 часа

Македонско-бугарската комисија усвои препораки за заедничко чествување на личности од средниот век

Гостиварпред 17 часа

ОВР Гостивар приведе 44 годишник поради напад врз жена

Гостиварпред 18 часа

Околу 150 казни за брзо возење во Тетово и Гостивар

Македонијапред 19 часа

Какво време носи новата работна недела?

Гостиварпред 1 ден

На патот Кичево-Гостивар пронајдено ќесе со кокаин кај 36 годишник

Гостиварпред 1 ден

Физички напади во Гостивар – еден пред казино, друг во локал

Македонијапред 2 дена

Армијата одбележува 30 годишен јубилеј

Македонијапред 2 дена

Мицкоски: Ќе ја напуштам политиката ако некој од партијата гласа за промена на Уставот

Што, како, каде?!пред 4 дена

Неверојатни цени само за Вас! – Нов Ултра леток на Ултра Маркети

Што, како, каде?!пред 2 недели

Нова акција со СУПЕР НИСКИ ЦЕНИ во Монтенегро Маркети

Гостиварпред 2 недели

Од денес до недела Галичник филм фестивал

Гостиварпред 2 недели

Нападната девојка во салон за убавина во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Трагедија на патот Маврови Анови – Дебар, животот го загубија три лица

Македонијапред 1 недела

Во автобус кој се обраќал на линија Пореч-Гостивар запленето злато вредно над 600 илјади евра

Гостиварпред 2 недели

Жртвите во страотната несреќа на патот Маврово-Дебар на возраст од 35, 42 и 52 години

Гостиварпред 2 недели

Чествување на Илинден во Гостивар во духот на традицијата со народни песни и ора

Локални избори 2022пред 2 недели

Мицкоски во Требиште и Жировница: Да изградиме општина која обезбедува иднина, д-р Мевмет тоа го може

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Лажно се претставувале како службени лица, со намера да и наштетат на верската заедница

Локални избори 2022пред 2 недели

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ со порака до жителите на Маврово и Ростуше: На нашата општина му треба будење и домаќинско работење

Вестипред 1 недела

Путин: Европа треба да и се заблагодари на Турција

Гостиварпред 2 недели

Седум повредени лица во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 13 часа

Завршен настан од Летната школа во Гостивар – Среќни деца, задоволни ментори

Гостиварпред 2 недели

Свеченост по повод празникот Илинден во Гостивар

Гостиварпред 1 месец

Во Галичник ечеа македонски песни во чест на 1 век од раѓањето на Сариевски (Галерија)

Гостиварпред 1 месец

Отворен нов маркет на МОНТЕНЕГРО во Гостивар! Голема акција на дел од понудата

Гостиварпред 2 месеци

Пазар Гостивар: Поевтинети зеленчукот и овошјето, понудата богата и примамлива

Гостиварпред 3 месеци

Весели, разиграни дечиња на приредбата „Збогум градинке“ во Гостивар

Спортпред 3 месеци

Леуново достоен домаќин на првата теренска трка со пречки: Адреналин, забава, невреме, натпреварувачки дух!

Спортпред 3 месеци

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 3 месеци

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 3 месеци

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 3 месеци

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 месеци

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 4 месеци

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Gostivari

Çati e shembur e një objekti në Gostivar dhe dru i rënë në rrugë nga era e fortë

Објавено

на

Mbrëmjen e djeshme (30 nëntor) rreth orës 23:30 në SPB të Tetovës është raportuar se dhjetë minuta më parë nga era e fortë është dëmtuar tërësisht çatia e një depoje në rrugën “Karagaç” në Gostivar, në pronësi të një gostivarasi 52 vjeçar Q.S., që ka shkaktuar dëme edhe të një kabllo elektrike të EVN Maqedoni.

Sonte (1 dhjetor) rreth orës 13 në SPB të Tetovës është raportuar se nga erë e fortë ka rënë edhe një dru në rrugën lokale Vrapçisht-autostrada Gostivar-Tetovë, në zonën e Gostivarit Gallate, e cila ka bllokuar qarkullimin në të dy drejtimet. Brenda një kohe të shkurtër, me ndërhyrjen e mekanizimit të angazhuar nga Komuna e Vrapçishtit, druri është hequr dhe qarkullimi është normalizuar, njofton policia.

Популарно изминативе 100 дена